Life In Japan

~ Vrei sa duci o viata de vis in Japonia ? Nu rata ocazia ! Distractia e garantata ! Ce mai astepti?Esti doar la un click distanta !! ~

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

O mica Sugetsie ^.^

In jos 
AutorMesaj
Saya

Data de înscriere : 18/06/2010
Localizare : Cum dai coltul ma gasesti stand la barfa cu colegul de cazan,incearca sa vezi ca asa e;]

MesajSubiect: O mica Sugetsie ^.^   Vin Iun 18, 2010 2:27 pm

Am si eu o mica sugestie poti activa raspunsurile rapide? ^.^
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Taemin

MesajSubiect: Re: O mica Sugetsie ^.^   Vin Iun 18, 2010 4:14 pm

Eu am mai multe... Acum poate ca o sa zici ca am venit pe forum ca sa critic si nus tiu ce, dar am multe de zis.

1. Limbajul de messenger ar trebui scos.
2. Fisa personajelor ar fi trebuit sa fie mai complexa pentru a ne putea da seama ce fel de personaje sunt pe forum.
3. Se va face foarte mult spam, ar trebui sa se scrie macar doua randuri.
4. Ceea ce se posteaza in rpg, adica partea cu orasul, ar trebui pusa prima, apoi restul.
5. ceea ce zic acuma sper ca nu se va lua in nume de rau, dar e purul adevar. Ati fi putut veni cu o idee mult mai originala decat asta. Exista foarte multe forumuri de genul, asa ca regula cu plagiatul ar trebui scoasa.
Sus In jos
~ Ⓗaruko Ⓨumi ~
Admin

Data de înscriere : 15/06/2010
Varsta : 21
Localizare : Japonia...Well... acctually on life-in-japan.forumz.ro forum.

MesajSubiect: Re: O mica Sugetsie ^.^   Vin Iun 18, 2010 4:25 pm

ummm.. da.. dar
1.chestia aia cu plagiatul... nu trebuie scoasa. am mai avut 4 forumuri ,iar regulile, imaginile, etc. au fost plagiate TOTAL.Si nu dorim sa se mai intample asta. Iar forumul este destul de original... ideea... este originala. Si e al 5-lea forum pe care il facem
2. Limbajul chiar nu conteaza.
3. Fisa personajului este destul de complexa... ce am mai putea adauga?
4. Daca cineva iti zice " Welcome " tu ce ii poti raspunde. " Multumesc "... chiar nu ai cum sa scri 2 randuri.
5. nu am vrut sa copiam. toata lumea are aceleasi si aceleasi reguli. noi dorim sa lasam membrii mai liberi. sa nu fie stresati ca [ de exemplu ] trebuie sa scrie minim 2 randuri, sau sa se corecteze...adik sa nu mai scrie " pt., vb,cnv, cv, etc..."

Atat am avut de zis..
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://life-in-japan.forumz.ro
Taemin

MesajSubiect: Re: O mica Sugetsie ^.^   Vin Iun 18, 2010 5:07 pm

Deci, sa-ti arat o fisa complexa a personajului:

Nume:
Prenume:
Varsta:
Tara:
Calitati( cel putin trei):
Defecte (cel putin trei):
Hobby:
Ocupatie( elev, student, canatret, etc):
Despre el/ea ( cel putin un rand) :
Interpretat de:
Poza:

Apoi faza cu limnajul de messenger. Totusi e un forum, iar estetica conteaza. De ce sa fie o tema frumoas,a iar sscrisul nasol? Ce?? Ai vazut vreo carte in care se scria cu limbaj de mess? Nu cred, dar daca ai vazut, spune-mi is mie care carte sa mi-o cumpar si sa ma lamuresc.

Faza cu doua randuri... Ha... Crezi tu ca nu se pot scrie doua randuri. Hai sa-ti spun o chestie sau mai bine zis sa te intreb o chestie. Tu nu scrii ce vede personajul, ce simte personajul sau parerea personajului? Tu spui doar "Bun venit!" fara macar sa spui ca personajul zambea si era fericit sa-l/s-o vada, etc? Hai sa-ti demonstrez ca la o simpla chestie pot scrie destul de mult, vrei? Uite care e tema. CIneva imi spune "multumesc", iar eu raspund in doua randuri, iar inacele doua randuri voi include si cuvantul "cu placere">

-Multumesc, mi-a spus fata emotionata, in timp ce studia cutiuta pe care i-o dadusem.
Un zambet aneglic a aparut pe fata ei, iar ochii ii sclipeau datorita entuziasmului. Am zambit si eu la randul meu. Pur si simplu nu ma puteam abtine sa nu o privesc. Parca era o papusa de protelan care urma sa se sparga in orice moment.
-Cu placere, i-am spus dupa cateva clipe in care m-am uitat la ea.
De obicei faceam cadouri persoanelor apropiate mie sau persoanelor pe care el simpatizam, iar pe tanara din fata mea sigur o isimpatizam.
-Iti palce?am intrebat, rupand linistea care se asternuse deasupra noasta.

Deci? Te rog nu-mi spune mie ca nu se pot scrie doua randuri, sau vreai sa-ti scriu doua randuri la ce ai zis tu? Iti fac doua randuri si la "Welcome" daca vrei. Pe alte forumuri am scris si 15. Se vede ca nu ai umblat pe forumuri serioase. Si sa-ti mai zic ceva. Iti pot plagia forumul si fara sa fiu inscrisa pentru ca imaginile acelea se pot salva si gata. Si daca e al cincilea forum ce? Si eu am facut forumuri si ce-i cu asta? Asa ca te rog, mai gandeste-te la ce am zis. Nu lua in nume de rau ce am zis, eu vreau doar sa-ti dovedesc ca se poate si mia bine de atat.

Aaa, inca ceva. Daca se posteaza mai putin de doua randuri sau hais a nu exagerez, daca se posteaza mai putin de un rand actiunea devine foarte seca si de cele mai multe ori habar n-ai ce sa spui. Am sa-ti dau eu un forum serios si apoi mai vorbim, okay?
Sus In jos
~ Ⓗaruko Ⓨumi ~
Admin

MesajSubiect: Re: O mica Sugetsie ^.^   Vin Iun 18, 2010 8:11 pm

Fetita,
tu nu te-ai exprimat bine.
eu credeam ca te referi pe tot forumul nu doar in RPG.

+ eu nu vreau cearta pe forum. acest subiect va fi blocat.
Sus In jos
Cyndy Wang <3
Admin

Localizare : In Jappan

MesajSubiect: Re: O mica Sugetsie ^.^   Vin Iun 18, 2010 9:00 pm

Dmne fereshte parca am fi politicieni ! Smile)
Pe bune , imi place k incerci sa ne ajutzi dar chiar nu cred k e nevoie sa spui atatea . Ai dreptate in anumite priviinte , dar nu putem schimbat TOT doar pt ca zice asa un membru . Sorry dar noi chiar am muncit mult la acest forum . Cred k tu ai vzt doar partile rele ,si ar fi trbuit sa le pui la reclamatii . Na am scris peste doua randuri ! Nu vrem romane aici si nici cele mai serioase chestii ! Decu te rog , pt k ai avut si tu forumuri cred k intzelegi cat de greu se face unul . Trebuie sa muncesti mut . Nu stiu...Poate tu nu ai muncit atat la forumurile tale , dar noi da .
Uite k deja am inceput sa scriu si eu romanee . Da si continui sa comentez ca proasta pt k probabil o sa ai cva de raspuns ca sa arati ca vai ai dreptate deci mai bne ma opresc aici .

~ Sfarsit ~
Romanul e gata .
Sus In jos
~ Ⓗaruko Ⓨumi ~
Admin

MesajSubiect: Re: O mica Sugetsie ^.^   Sam Iun 19, 2010 10:29 am

aaaa.
Am uitat sa zic ca fisa personajului pe care ai luta-o tu este copiata de pe alt forum.
Ce nu poti intelege?
Noi nu copiam.
SUNTEM ORIGINALE.
Daca voi nu sunteti , nu e problema noastra . Daca nu iti place nu esti obligata sa ramai pe forum .
Si cu asta incheiam orice discutie.

FORUMUL VA FI BLOCAT.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: O mica Sugetsie ^.^   

Sus In jos

O mica Sugetsie ^.^
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Life In Japan :: ~ Locul Membrilor ~ :: ~ Propunerile Membrilor ~-